piątek, 25 lutego 2011

Odczuwasz intensywne bóle? Zastosuj akupresurę, a problem będziesz mieć z głowy...


Autorem artykułu jest Katarzyna Goldmann


Akupresura to metoda leczenia, opracowana przez chińskich lekarzy. Polega na odpowiednim ucisku i masowaniu odpowiednich punktów na Ciele chorego. Poznaj techniki akupresury.
Pragnę przedstawić Tobie metodę stosowaną od dawien dawna, a zwaną akupresurą. Istnieje dzięki dawnym chińskim lekarzom. Jest ona metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości. Jest rodzajem masażu, polegającym na uciskaniu i masowaniu punktów, które są aktywne biologicznie i odznaczają się szczególnymi właściwościami. Podczas choroby niektóre punkty odznaczają się dużą bolesnością przy ucisku, co zanika po wyleczeniu się.

Właściwy masaż punktów przyczynia się do pomniejszenia bólu i poprawienia czynności chorego narządu, czy chorej części ciała. Możesz wykonywać go samodzielnie, pod warunkiem, że posiadasz właściwe przygotowanie, lub przy pomocy innej osoby. Z reguły do masażu wykorzystuje się opuszki palców, czy też jakiś bezpieczny przyrząd, np. gumkę do mazania znajdującą się na końcu ołówka.

Metodę tę poleca się zarówno osobom chorym, jak i zdrowym – profilaktycznie. Wiek nie gra tutaj roli, gdyż można ją stosować tak u niemowląt, jak i u osób starszych. Proponuje ją się osobom dbającym o swoje zdrowie.

Ważne jest to, że za pomocą akupresury można osiągnąć naprawdę pozytywne skutki, bez konieczności stosowania leków. Powinieneś przy tym mieć świadomość tego, że nie można tą metodą zastępować leczenia konwencjonalnego. Zależy na co chorujesz i jak się to u Ciebie objawia. Zanim zdecydujesz się na tą metodę, to musisz posiąść niezbędną wiedzę na jej temat lub też zasięgnąć rady lub usług specjalisty.

Aby zabieg akupresury wykonany został w prawidłowy sposób, należy znaleźć właściwe położenie punktu. Może odbyć się to na dwa sposoby. Po pierwsze, odszukanie według miejsc anatomicznych ciała, a po drugie, znalezienie za pomocą tzw. "cuna”, czyli jednostki opracowanej przez chińczyków.

O tym, czy prawidłowo odnalazłeś punkt, świadczyć będzie, inna niż w okolicach, wrażliwość na ucisk oraz wyczucie przez Ciebie niewielkiego zagłębienia, którego nie dostrzeżesz gołym okiem, a wyczujesz przy lekkim ucisku.

Dzięki tej metodzie, długo utrzymujący się ból może już nie stanowić dla Ciebie problemu, jaki miałeś dotychczas. Zatem wgłęb się w jej tajniki i wykorzystaj dla polepszenia swojego zdrowia i samopoczucia.
---
Artykuł pochodzi ze strony www.porady.implesite.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Czym jest akupunktura ucha ?


Autorem artykułu jest Tsolmon Margarit


Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą.

Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą. Małżowina uszna jest najbardziej unerwioną częścią ciała. Jest bowiem zakończeniem nerwów narządów wewnętrznych znajdujących się w organizmie.

Rozwój tej nauki rozpoczął się na dobre stosunkowo niedawno wraz z produkcją specjalnych krótkich igieł, które osoba odchudzająca się może nosić w uchu na stałe. Są one szybciej i łatwiej zakładane, a poprzez to znacznie wygodniejsze dla pacjenta niż tradycyjna igła.

Obecnie do zabiegów akupunktury używa się wyłącznie atestowanych sterylnych igieł jednorazowych - nie zarazimy się zatem podczas terapii żadną chorobą. Igły, wykonane z litej nierdzewnej stali i niewielegrubsze od włosa, są niezwykle giętkie - nie ma więc obawy, że w czasie zabiegu któraś z nich może się złamać.

Aurikuloterapia jest szeroko stosowana w szczególności przy leczeniu z nałogów, nerwic, bólów migrenowych czy otyłości. Ten system leczenia podchodzi do pacjenta holistycznie, nie skupia się na jednostce chorobowej ale na człowieku jako na całości, zgodnie z założeniami medycyny naturalnej.

Aurikuloterapię stosuje się przy leczeniu wielu chorób, zwłaszcza przy bólach migrenowych i nerwic.

Ostatnio aurikuloterapia potwierdziła swoją skuteczność w stymulowaniu wydzielania endorfin, które są nazywane hormonem szczęścia, i odpowiadają za dobre samopoczucie. Tłumaczy to bardzo dobre efekty, które są od lat uzyskiwane w leczeniu nerwic i depresji z wykorzystaniem tej właśnie metody leczenia.

---
Akupunktura w Warszawie - gabinet medycyny naturalnej: akupunktura i bańki lecznicze

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak działa akupunktura?


Autorem artykułu jest Tsolmon Margarit


Akupunktura, jedna z najstarszych metod leczenia, znana jest juz niemal na całym świecie i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.
Akupunktura, jedna z najstarszych metod leczenia, znana jest juz niemal na całym świecie i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

W wielu krajach została uznana oficjalnie przez władze służby zdrowia i obecnie odbywa się proces integracji zastosowań akupunktury ze współczesnymi metodami medycyny konwencjonalnej. Medycyna konwencjonalna pomimo wybitnych osiągnięć w dziedzinie diagnostyki i leczenia, nadal jest bezradna w wypadku wielu chorób, w których akupunktura jest w stanie przynieść skuteczną pomoc i stanowi cenne uzupełnienie medycyny klinicznej. Jednocześnie należy pamiętać, że skuteczność akupunktury, jakkolwiek duża, ma również pewne granice i dlatego nie można żądać od niej zbyt wiele i łączyć z nią nieuzasadnionych nadziei.

Leczenie nakłuwaniem zastępuje w szerokim zakresie terapię farmakologiczną. Jest ona coraz bardziej przydatna w postępowaniu odwykowym u palaczy tytoniu, u alkoholików i narkomanów, które to plagi dziesiątkują dzisiejsze społeczeństwo. Ma również właściwości przeciwbólowe i dlatego znalazła się w poradniach walki z bólem oraz w oddziałach chirurgicznych (leczenie bólów pooperacyjnych) , ginekologiczno - położniczych ( znieczulenie okołoporodowe).


Mechanizm działania leczniczego akupunktury polega na pobudzenie receptorów skóry, mięśni i powięzi, za pośrednictwem układu nerwowego działając regulująco na czynność narządów i kończyn. W wyniku nakłuć dochodzi do rozszerzenia drobnych tętniczek i naczyń włosowatych chorego narządu i chorych tkanek oraz do poprawy krążenia krwi. Do chorego narządu napływa świeża krew dobrze nasycona tlenem i bogata w substancje odżywcze. Dzięki poprawie cyrkulacji krwi następuje oczyszczenie chorego narządu z metebolitów, odkwaszenie, dobre odżywienie i dobre utlenienie.

---
Akupunktura w Warszawie - gabinet medycyny naturalnej: akupunktura i bańki lecznicze

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 15 lutego 2011

Akupunktura

Autorem artykułu jest Mariola Wojcik


Akupunktura to chiński sposób leczenia różnych dolegliwości. Istnieje wiele ośrodków gdzie możliwe jest leczenie akupunkturą (Kraków, Wrocław, Katowice, Warszawa, Poznań, etc.). Cena zależy od miasta. Artykuł przybliża akupunkturę i jej rodzaje.
Akupunktura jest od ponad 5 tys. lat podstawowym elementem chińskiego systemu leczenia. Jej podstawy tkwią głęboko w chińskiej filozofii. Aby ją w pełni zrozumieć należy przede wszystkim zgłębić pojęcia Tao, yin i yang. Filozofia Tao to inaczej „ścieżka życia”, życie w harmonii z naturą i wewnętrzna równowaga, jaką powinien osiągnąć człowiek na drodze swojego życia. Każdy z nas od urodzenia traci sukcesywnie swoją pozytywną energię, którą ma szanse odzyskać dzięki akupunkturze. Yin i yang to dwie przeciwstawne siły rządzące wszechświatem w tym również ludźmi. Są one przeciwieństwami składającymi się w harmonijną całość. Każda z tych sił jest we wszystkim obecna i nie możliwe jest istnienie jednej bez drugiej. Przenikają się one nawzajem tak, więc również ciało, umysł i emocje człowieka podlegają wpływom tych sił. Jeśli te siły pozostają w równowadze to człowiek czuje się dobrze, jest spokojny i żyje w zgodzie z samym sobą. Jednym z głównych celów akupunkturzysty jest zachowanie lub przywrócenie równowagi między yin i yang.

Akupunktura to rodzaj terapii polegającej na ostrożnym wbijaniu igieł przez skórę do tkanek pacjenta i stymulowanie w ten sposób różnych punktów leżących wzdłuż kanałów energii – meridianów. Terapia ta zakłada istnienie wewnątrz organizmu ludzkiego niezliczonych ilości punktów położonych wzdłuż 14 meridian kumulujących energię odpowiedzialną za nasze zdrowie i samopoczucie. Wyzwolona z tych punktów energia ma na celu uzdrowić organizm, przywrócić jego wewnętrzną równowagę i zapobiegać dalszym chorobom. W momencie wbijania igieł pacjent czuje niewielkie ukłucie a po nim lekkie mrowienie lub drętwienie. Ból jest rzadko odczuwalny. Igła używana w akupunkturze ma zazwyczaj 12 do 24 mm długości i jest tak cienka, że nie powoduje żadnego krwawienia. Przeważnie wbija się ją na głębokość od 0,8 do 1,25 cm. Najczęściej przy zabiegu używa się od 4 do 8 igieł. Rezultaty zabiegu widoczne są najczęściej po kilku dniach, chyba, że efekt miał być natychmiastowy. Długość leczenia zależy od rodzaju schorzenia, wieku pacjenta i jego indywidualnego nastawienia. Uważa się, że akupunktura działa prawdopodobnie za pośrednictwem autonomicznego układu nerwowego.

Ten rodzaj terapii naturalnej jest skuteczny we wszystkich rodzajach bólu, w leczeniu stresu, depresji, przemęczenia a także dolegliwości krążeniowych i trawiennych.


TECHNIKI LECZENIA PRAKTYKOWANE W POŁĄCZENIU Z AKUPUNKTURĄ


1. IGNIPUNKTURA (MOKSA) – polega na przenoszeniu impulsu gorąca do danego punktu akupunkturowego, przez co pobudza przepływ energii życiowej w organizmie pacjenta.

2. STAWIANIE BANIEK – jest najczęściej stosowane w takich chorobach jak: artretyzm, przeziębienie i zapalenie oskrzeli. Oddziałuje w sposób podobny do ignipunktury, pobudzając punkty energetyczne.

3. ELEKTROPUNKTURA – stosowana jest przede wszystkim przez nowoczesnych akupunkturzystów. Aby pobudzić punkty czynne na skórze umocowuje się elektrody i przepuszcza przez nie prąd o małym natężeniu.

4. TERAPIA ULTRADŹWIĘKAMI I ŚWIATŁEM – została oparta na założeniu, że punkty akupunktury reagują jednakowo na energię dostarczaną z dowolnego źródła, może być to dźwięk, światło, ucisk a nawet elektryczność.


WYBRANE WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA AKUPUNKTURY:

1. Astma
2. Biegunka
3. Ból głowy
4. Depresja
5. Impotencja
6. Kamica nerkowa
7. Kołatanie serca
8. Przepuklina
9. Rak
10. Reumatyzm i artretyzm
11. Uzależnienia
12. Wrzody
13. Zapalenie pęcherza
14. Zapalenie wyrostka robaczkowego
15. Zespół napięcia przed miesiączkowego
16. Złe krążenie



AURIKULOTERAPIA

Aurikuloterapia to odmiana akupunktury, w której zabieg wykonywany jest na małżowinach usznych. Terapie prowadzi się za pomocą igieł lub w nowocześniejszy sposób poprzez stymulację impulsami elektrycznymi.

Istnieje mapa punktów na małżowinie usznej, która odpowiada konkretnych częściom ciała. Ciało ludzkie jest pokryte czynnymi punktami, które jakby w miniaturze można odnaleźć na małżowinie dokładnie w tych miejscach, w których znajdywałyby się odpowiadające im organy, gdyby na ucho nałożono miniaturowy model płodu. Wbijanie igły lub inny sposób pobudzania konkretnego punktu na małżowinie usznej oddziałuje na odpowiadający mu organ lub kanał energetyczny. Zwykle już po pierwszym zabiegu chory odczuwa nieznaczną poprawę.

AURIKULOTERAPIĘ STOSUJE SIĘ W LECZENIU:

1. Uzależnień
2. Zaburzeń oddychania
3. Urazów miejscowych
4. Schorzeń zatok
5. Bólów głowy
6. Artretyzmu
7. Dolegliwości układu pokarmowego i moczowego


GŁÓWNE ZALETY AURIKULOTERAPII:


1. Możliwość szybkiej diagnozy
2. Możliwość zastąpienia nakłuwania pacjenta igłami przez stymulacje światłem, prądem lub małymi namagnesowanymi kulkami.
3. Istnieje możliwość terapii ciągłej – w uchu pozostawia się małe igły, które pozostawia się do około tygodnia w ramach jednego zabiegu.
4. Stanowi skuteczny sposób walki z bólem, daje natychmiastowy efekt uspokajający. img
---
Dooktor.pl - zdrowie i medycyna

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Akupresura lekiem na bezsenność


Autorem artykułu jest Marek Deroń


Akupresura to tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. Dzisiaj wiemy jak wykorzystać jej zalety w leczeniu bezsenności.
Zanim jeszcze zaczniesz stosować akupresurę...
...zadbaj o spełnienie poniższych wymogów:
- temperatura w pomieszczeniu powinna być ciepła, kieruj się tutaj swoimi odczuciami
- pomieszczenie powinno być należycie wywietrzone
- twoje ręce powinny być czyste, a paznokcie na tyle krótkie, by ucisk receptorów nie sprawiał ci bólu
- postaraj się o komfortową pozycję, staraj się napinać jak najmniejszą grupę mięśni
- odetnij się od źródeł zbędnych hałasów - wyłącz muzykę, zamknij okno jeżeli przeszkadzają ci dźwięki z ulicy lub zmień pomieszczenie, w którym przebywasz
Jak odnaleźć receptory?
Receptory poznasz po uczuciu mrowienia, bolesności, lub niewielkiego dyskomfortu po ich uciśnięciu. Receptory wykazują się zwiększoną wrażliwością na dotyk, w porównaniu do innych miejsc ciała.
Pokażę ci teraz, nad którymi receptorami pracować, by pokonać bezsenność.
Receptory u nasady nosa
Miejsce, gdzie na nosie opierają się okulary znajdują się dwa punkty receptorowe. Ściśnij je kciukiem i palcem wskazującym. Ucisk nie musi być mocny, wystarczy delikatnie przytrzymać palce na tych punktach. Czas trwania jednego ucisku nie powinien przekraczać 10 minut (jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z akupresurą powinieneś ograniczyć się do 5 minut)
Receptor na przegubie dłoni
Jest zlokalizowany na wewnętrznej stronie nadgarstka na poziomie zmarszczki, w linii z małym palcem (w tzw. dołku). W przypadku tego receptora ucisk powinien być mocny i zdecydowany. Uciskaj tak, jakbyś chciał zmiażdżyć znajdującą się na nim grudkę jednakże tak, by nie spowodować bólu.
Najpierw zacznij uciskać lewą rękę, a następnie prawą (nigdy odwrotnie). Czas ucisku powinien wynosić od 5 (dla początkujących) do 10 minut (dla zaawansowanych).
Kilka rad dla początkujących akupresjonistów
- podczas akupresury odpręż się, spraw by twój oddech stał się głębszy i wolniejszy
- jeżeli odczuwasz zmęczenie mięśni podczas ucisku - zmniejsz jego siłę
- jeżeli w miejscach uciskania odczuwasz uczucie promieniującego ciepła - dobrze, oznacza to, że akupresura działa
- zimne ręce służą akupresurze - rozgrzej je, zanim rozpoczniesz uciskanie
---
Uważasz, że potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zapisz się na kurs i zapomnij, że kiedykolwiek cierpiałeś na bezsenność!
http://metodymasazu.cba.pl/
wwwdziecko-ijegozdrowie.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl